Czym jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to niezwykle ważny i niezbędny element naszej działalności. Brak DT wręcz uniemożliwia skuteczną pomoc szczeniętom. Tylko dzięki umieszczeniu szczeniaka w domowych warunkach, możemy poznać i ocenić jego charakter, stan zdrowia, usposobienie, zachowania, lęki, i tym samym właściwie przygotować go do adopcji, a następnie znaleźć najbardziej odpowiedni dom dla jego charakteru.

Opieka tymczasowa jest niezwykłym doświadczeniem. Wymaga dużego zaangażowania, ale daje jednocześnie ogromną, z niczym nieporównywalną, radość i satysfakcję. Wzięcie szczenięcia pod tymczasową opiekę to, oprócz pięknego daru serca, także szansa dla osób, które, z różnych względów, nie mogą mieć psa lub więcej niż jednego psa na stałe.

Dom tymczasowy to dla psa trafiającego pod opiekę Fundacji początek nowego życia. I choć dla tymczasowego Opiekuna moment rozstania z jego podopiecznym jest niezwykle trudnym i wzruszającym doświadczeniem, nie ma nic wspanialszego od świadomości, że kolejny szczeniak spełnił swoje wymarzone Szczenięce Marzenie o swoim własnym, kochającym domu .

Tylko dzięki domowi tymczasowemu możemy uchronić szczenię przed głodem, chłodem, śmiercią czy schroniskiem, które również jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia malca.