Ankieta przedadopcyjna

Szanowni Państwo,

Zanim przystąpią Państwo do wypełniania ankiety zapraszam do zapoznania się z kilkoma faktami związanymi z adopcją, które być może pomogą Państwu podjąć ostateczną decyzję.

Podejmując decyzję o przyjęciu do domu zwierzęcia powinniśmy być świadomi tego, że będzie to miało wpływ na nasze dalsze życie. Decydując się na adopcję psa, decydujemy się na bardzo duże zmiany, bo pies to styl życia. Dlatego zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja należy poznać wymagania gatunku, rasy czy wreszcie konkretnego zwierzęcia i zastanowić się czy zdołacie im podołać. Należy również pamiętać, że zwierzę żyje kilkanaście lat .Podstawowe problemy, które mogą wystąpić: Brak przywiązania; Nadmierne przywiązanie, Strach , Agresja, Nieutrzymanie moczu, Ucieczki, Zniszczenia w domu.

Odpowiedzialna i przemyślana adopcja jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, czy Twój pies spełni Twoje oczekiwania i czy będziecie razem szczęśliwi.

Jeżeli powyższe treści nie zmieniły Państwa zdania na temat adopcji, zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Wszelkie informacje podane w ankiecie są na potrzeby procesu adopcyjnego , nie zawierają szczegółowych danych osobowych. Informacje w ankiecie są przekazywane dobrowolnie na potrzeby procesu adopcyjnego i są wykorzystywane przez wolontariuszy szczenięcych marzeń tylko i wyłącznie do spotkania przed adopcyjnego.

Dane do kontaktu

Imię *

Kontakt główny *

Podaj główną formę kontaktu (polecamy podać numer telefonu).

Kontakt opcjonalny

Podaj opcjonalną formę kontaktu (polecamy podać adres email).

Ulica*

Miasto / Dzielnica*

Warunki mieszkaniowe

1. W jakiej okolicy Państwo mieszkają? Czy znajdują się tam tereny odpowiednie na spacery z psem?

2. Czy posiadają Państwo własny dom, czy jest to mieszkanie w bloku?

3. Czy teren posesji (w przypadku domu jednorodzinnego) jest ogrodzony, i czy ogrodzenie jest odpowiednio zabezpieczone przed próbującym uciekać psem?

4. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?

5. Czy właściciel mieszkania (w przypadku mieszkania wynajmowanego) wyraża zgodę na trzymanie psa?

6. Gdzie pies będzie mieszkał (dom, kojec) i gdzie będzie przebywał w czasie nieobecności domowników?

Sytuacja rodzinna

1. Czy wszyscy domownicy zgadzają się na posiadanie psa? Jeśli nie, proszę podać, co stanowi źródło obaw?

2. Jak wyobrażają sobie Państwo udział psa we wspólnym życiu?

3.Czy kiedykolwiek, u któregoś z domowników zauważono objawy alergii na sierść, lub ślinę psa?

4. Z ilu osób składa się Państwa Rodzina, i jeżeli są dzieci, to w jakim one są wieku?

5. Co się będzie działo z psem podczas Państwa wakacyjnych wyjazdów?

6. Co stanie się z psem w przypadku Państwa przeprowadzki?

7. Jak długo pies będzie przebywał sam w domu w ciągu dnia?

Pytania ogólne

1. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?

2. Zwierzę jadło własne pożywienie, czy dostawał to, co jedli domownicy?Jaką karmę macie zamiar Państwo podawać zaadoptowanemu zwierzęciu?

3,. Czy kiedykolwiek adoptowali Państwo psa? Z jakiego źródła? Dlaczego teraz zdecydowali się Państwo na adopcję, a nie na kupno zwierzęcia?

4. Co spowodowało, że wybrali Państwo akurat szczeniaka?

5. Czy mieli Państwo już kontakt z szczeniakami i znają ich potrzeby i podstawy wychowania ?

6. Czy są Państwo gotowi zaopiekować się również psem, który ma trudny charakter? Jakie kroki zamierzają Państwo podjąć, aby poradzić sobie z takim problemem?

7. Czy zdają sobie Państwo sprawę, że szczenię po adopcji może mieć problem z aklimatyzacją, przez pierwszy okres będzie brudzić w domu, może mieć problem z zostawaniem samemu w domu, może coś zniszczyć, szczególnie przy zmianie zębów? Czy są Państwo gotowi na pracę z psem, aby wyeliminować takie zachowania? Jakie mają Państwo wyobrażenie o takiej pracy?

8.Czy są Państwo gotowi na poniesienie wydatków związanych z opieką weterynaryjną, również w przypadku choroby psa, oraz wydatków związanych ze szczepieniami i co sezonową profilaktyką przeciw kleszczową? Proszę podać kwotę, która według Państwa jest zbliżona do miesięcznych wydatków, ponoszonych na utrzymanie psa.

9. Jaką ilość spacerów jesteście Państwo w stanie zapewnić psu?

10. Jakie działania zamierzają Państwo podjąć w przypadku zaginięcia psa?

11. Czy zgadzają się państwo na wykonanie sterylizacji/kastracji na własny koszt?

Staramy się aby zwierzęta zostały wydawane do nowych domów po zabiegu kastracji/sterylizacji, a w przypadku szczeniąt lub braku możliwości wykonania zabiegu nowi opiekunowie zwierzęcia są zobowiązani odpowiednim zapisem w umowie, z określonym terminem do wykonania tego zabiegu i przedstawienia nam odpowiedniego zaświadczenia od lekarza weterynarii.

12.Staramy się, aby zwierzak przed wydaniem do nowego domu był odrobaczony i zaszczepiony. Czy mogą Państwo w jakiś sposób zwrócić nam koszt takiego szczepienia/ odrobaczenia? – pozwoli nam to na pokrycie kosztów weterynaryjnych kolejnym naszym podopiecznym. W jakiej wysokości są Państwo w stanie pokryć nam koszty szczepień/ odrobaczenia/ewentualnego leczenia?

13. Czy zgadzają się Państwo na wizytę naszego przedstawiciela przed oraz po adopcji?
TakNie

14. Czy zgadzają się Państwo na podpisanie Umowy Adopcyjnej, oraz stały kontakt z Koordynatorem prowadzącym adopcję?
TakNie

15. Czy są Państwo gotowi sami pojechać po psa, a jeżeli to niemożliwe, czy pokryją Państwo w całości, lub części koszt transportu psa (koszt paliwa)?

16. Jakiego psa chcieliby Państwo adoptować? (płeć, wiek, imię, wielkość)?